moosa
22 دی 1401 - 14:33

مسکن خبرنگاران کرمانشاه را پیگیری می‌کنیم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در خصوص مسکن خبرنگاران، گفت: در حال جمع‌آوری درخواست‌های خبرنگاران هستیم تا ان‌شاءالله با اولویت؛ مسکن خبرنگاران را در بحث مسکن ملی پوشش دهیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، علی صفدری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، امروز در جمع خبرنگاران در خصوص شاخص‌ترین برنامه‌های امسال، اظهار کرد: حوزه هنر، فرهنگ، رسانه سه شاخصه اصلی مسؤولیت‌های مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی در توضیح فعالیت‌ها در حوزه هنر، ادامه داد: تابستان امسال بحث آموزش رایگان هنر در مناطق محروم و هفت شهرستان‌ مرزی را داشتیم که بیش از ۲ هزار نفر ۴۰ تا ۴۴ ساعت آموزش تخصصی را در ۳۷ رشته‌ هنری با رویکرد ارتباط مردم با هنر و اشتغالزایی، فرا گرفته، این طرح در پاییز ادامه پیدا کرد و به ۳ هزار نفر رسید، البته کل استان به جزء مرکز استان را شامل شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری جشنواره مناطق تئاتر، گفت: برنامه بزرگداشت و معرفی مفاخر استان و  معرفی کتاب، نویسندگان و شعرا را نیز داشتیم.

وی تصریح کرد: تفاهمنامه‌ای در حوزه سینمایی بین معاونت وزارت ارشاد و استاندار کرمانشاه منعقد شده، اعتباری برای ساخت فیلم سینمایی متناسب با پتانسیل‌های استان و تجهیز و افزایش سالن‌های سینمایی در دستور کار است.

صفدری خاطرنشان کرد: امسال دو مجتمع فرهنگی در بیستون و کرمانشاه به مجتمع‌های فرهنگی استان در راستای افزایش سرانه فرهنگی اضافه خواهد شد.

وی  در پایان در خصوص مسکن خبرنگاران، افزود: در حال جمع‌آوری درخواست‌های خبرنگاران هستیم تا ان‌شاءالله با اولویت؛ مسکن خبرنگاران را در بحث مسکن ملی پوشش دهیم.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 972769